چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم؟ با چقدر سرمایه وارد شویم؟ امکان دارد چقدر ضرر یا سود کنیم؟ اینها احتمالا مهمترین سوالات شما هستند. سرمایه گذاری نااگاهانه، بدون یادگیری و با باورهای غلط در بورس می توانید سرمایه شما را تا حد زیادی کاهش دهد و سرمایه گذاری آگاهانه و با کسب مهارت و تجربه، می تواند سود عظیمی برای شما ایجاد کند. حداقل هر سفارش در معاملات آنلاین در حال حاضر فقط ۱۰۲ هزارتومان است، بنابراین از بابت میزانسرمایه مورد نیاز برای شروع، نیاز به نگرانی نیست. قابل ذکر است سرمایه گذاری در بورس محدودیتی ندارد و تا میلیاردها تومان می توانید وارد بورس کنید.

 


آموزش صفر تا صد بازار بورس

برخی از افراد از اسم «بورس » می ترسند یا اینکه تصور می کنند سرمایه گذاری در بورس بسیار پیچیده، از توان و حتی اطلاعات آنها خارج است. سرمایه گذاری در بورس نیز مانند همه مشاغل، یک مهارت آموختنی است. بورس بازی و سرمایه گذاری در بورس ممکن است باعث ثروتمند شدن شما یا ورشکستی و نابودی سرمایه شود و این کاملا به خودتان بستگی دارد که کدامیک را انتخاب کنید! موفقیت در بورس مانند هر حرفه ی دیگری نیازمند یادگیری مداوم و کسب تجربه است. اعتقاد من این است، برای اینکه در بورس موفق شوید، پس از بدست آوردن اطلاعات اولیه و انجام کارهای ابتدایی دیگر( مثل گرفتن کدمعاملاتی )ساعات مشخصی صرف گذارندن دوره‌های آموزش صفر تا صد بورس کنید و در همین حین به معاملات کم حجم نیز بپردازید. اما این پایان کار نیست، بلکه تازه شروع کار است و اگر نتوانید احساسات و هیجانات خود مانند ترس و طمع و ناشکیبایی ( که در همه وجود دارد )را کنترل کنید، موفقیت چندانی بدست نمی آورید.

ما در این مطلب گام های سرمایه گذاری در بورس را مشخص کرده ایم و تا حد امکان مفاهیم و اطلاعات اولیه را در اختیارتان می گذاریم.


سرمایه گذاری در بورس چه مزایای دارد؟

 

-۱ کسب سود : سهامداران از دو محل دریافت سود نقدی و افزایش قیمت سهام، سود بدست می آورند.

-۲ برخورداری از حمایت قانونی : بورس بازاری قانونی است، بنابراین کلیه افرادی که در بورس سرمایه گذاری می کنند، از حمایت قانونی برخوردار هستند.

-۳ حفظ سرمایه در مقابل تورم : با سرمایه گذاری مناسب و آگاهانه در بورس، ارزش دارایی افراد در مقابل تورم حفظ می گردد، زیرا فرد به نسبت سهام خود در دارایی شرکت سهیم است و با رشد ارزش دارایی های شرکت به مرور زمان، ارزش سهام فرد نیز افزایش می یابد.

-۴ قابلیت نقدشوندگی : سرمایه گذاراران  بورس هر زمان که بخواهند می توانند سهام خود را فروخته و در کوتاه ترین زمان ممکن، به پول خود دسترسی پیدا کنند.

-۵ امکان سرمایه گذاری با هر مبلغی : برای خرید سهام، محدودیت ریالی وجود ندارد و افراد با هر مبلغی، می توانند در بورس سرمایه گذاری کنند.

-۶ مشارکت در اداره شرکت : سهامداران به نسبت سهام خود، مالک شرکت محسوب می شوند، بنابراین می توانند به همان اندازه، در تصمیم گیری درخصوص نحوه اداره شرکت، انتخاب مدیران و… مشارکت نمایند.


افرادی که سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس را خریداری می کنند،چگونه سود کسب می کنند؟


کسب سود در بورس از دو محل بدست می آورند:

-۱ سود سالیانه شرکت ها . شرکت ها معمولا در پایان هر سال مالی، سودی را بین سهامداران خود توزیع می کنند. در صورتی که شرکت عملکرد قابل قبولی داشته باشد، سود بهتری نیز بدست می آورد که بخشی از این سود، بصورت نقدی بین سهامداران توزیع شده و برخی هم صرف برنامه های توسعه ای شرکت می شود.

-۲ دوم، افزایش قیمت سهم . هر اندازه عملکرد و برنامه های شرکت بهتر باشد، متقاضی برای خرید سهام آن شرکت نیز در بورس، بیشتر خواهد بود و این امر، باعث می شود قیمت سهام شرکت افزایش یابد. بنابراین، اگر فرد، سهام شرکت خوبی را انتخاب کرده باشد، علاوه بر دریافت سود نقدی، از محل افزایش قیمت سهام آن شرکت نیز سود بدست خواهد آورد.


گام‌های آموزش سرمایه گذاری در بورس موفق


گام اول: دریافت کد معاملاتی( کدبورسی). گام دوم: یادگیری مفاهیم اولیه و الفبای بورس و سرمایه گذاری. گام سوم: یادگیری روش های تحلیل سهام و اصول سرمایه گذاری در بورس (اصول تشخیص) زمان خریدوفروش سهام و کسب سود در بازار. آسان ترین گام در بین سه گامی است که برای آموزش سرمایه گذاری در بورس باید انجام دهید. برای معامله در بازار بورس شما نیاز به یک کارگزار رسمی و کد معاملاتی دارید. کارگزار در واقع واسط بین شما و بازار بورس می باشد و معاملات سهام توسط کارگزار انجام می شود. کد معاملاتی نیز نشان دهنده هویت شما در بورس تهران می باشد و شما با کد معاملاتی شناخته می شوید. ده ها کارگزاری مختلف وجود دارد و می توانید برای گرفتن کد سهامداری به یکی از کارگزاری ها در شهر خودتان مراجعه کنید. اگر در شهرتان هیچ کارگزاری وجود ندارد، جای نگرانی نیست. امکان افتتاح حساب غیرحضوری نیز وجود دارد. پس از ثبت نام، به طور معمول حداکثر پس از ۷ روز کد معاملاتی برای شما ارسال می شود و می توانید خرید و فروش سهام را انجام دهید.

 

آیا می توانم بدون نیاز به کارگزاری، خرید و فروش انجام دهم؟

 

خیر، همه افراد برای انجام معاملات در بورس باید از طریق کارگزاری ها اقدام کنند. پس خرید و فروش سهام صرفا از طریق شرکت های کارگزاری و به یکی از روش های زیر انجام می گیرد:

– مراجعه حضوری به کارگزاری و ارائه سفارش خرید یا فروش

– سفارش تلفنی به کارگزاری، برای خرید یا فروش سهام

– سفارش اینترنتی به کارگزاری، برای خرید یا فروش سهام

– خرید یا فروش مستقیم سهام توسط خود فرد، از طریق سایت معاملات آنلاین (برخط)

بنابراین برای خرید و فروش سهام، نیازی نیست به تالار بورس یا کارگزاری مراجعه کنید.

کارگزاری ها سیستم معاملات آنلاین را دارند. در سیستم معاملاتی آنلاین که بهترین روش معاملات است، خرید و فروش آنی و لحظه ای سهام امکان پذیر است. به این معنی که شما به محض وارد کردن سفارش، خرید یا فروش در همان لحظه انجام می شود و نیازی به انجام کار از طریق کارگزاری نیست. البته در هر حال این کارگزار است که واسط بین شما و بورس می باشد ولی خرید و فروش اتوماتیک شده و دخالت انسانی در آن وجود ندارد.

منبع


مد و پوشاک | کیف و کوله پشتی و کفش

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


کالای ارزان دونکا چت|چت روم|چت|ناز چت|پرشین چت|عسل چت|چتروم دونکا ناخدای عشق یادداشت های یک شهروند نسبتا دغدغه مند! Andrea دست نوشته های یک بیوتن آترین کلیستنیکس